BBP’li belediyenin suyu kesildi, ortalık karıştı

Afyonkarahisar’ın termal su kaynakları ile ünlü Gazlıgöl beldesinde sıcak su dağıtım işini gerçekleştiren, payının yarısından fazlasının Vilayet Özel Yönetimi’ne ilişkin olan, AFGAZJET şirketi, borcunu ödemeyip ayrıyeten su kullanım sayacı taktırmayan Gazlıgöl Belediyesi’nin termal suyunu kesti.

MÜHÜRLER SÖKÜLMÜŞ

AFGAZJET A.Ş.’den yapılan açıklamada, Gazlıgöl Belediyesi’ne geriye dönük borçların ödenmesi ve abonelikle birlikte sayaç takılması konusunda tekraren yazılı ihtarda bulunulduğu lakin belediyenin ihtarlara olumlu karşılık vermediği belirtildi. İhtarlara uyulmaması üzerine 12 Aralık’ta jandarma takımlarının takibiyle AFGAZJET A.Ş. tarafından sular kesilip vanaların mühürleme süreçleri yapıldığı lakin o gece ve sonraki sabah AFGAZJET A.Ş. teknik takımı tarafından yapılan denetimlerde mühür fekki sürecinin yapıldığı görüldüğü kaydedildi.

“BELEDİYE BAŞKANI İŞ MAKİNESİNİN ÖNÜNÜ KESTİ”

Açıklamada, 24 Aralık Cumartesi günü ise belediyenin kelam konusu villa ve otellere giden jeotermal su çizgisi borusunun kazılıp kapatılması için hafriyat alanına ulaşan takımların BBP’li Gazlıgöl Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar’ın  bir araçla hafriyat süreci yapacak olan iş makinesinin önünü kestiğini ve  belediye çalışanının AFGAZJET A.Ş. teknik müdürünü tehdit ettiği ileri sürüldü.

“1 MİLYON 650 BİN TL ALACAĞIMIZ VAR”

Yaşananların akabinde BBP’li Gazlıgöl Belde Belediye Başkanı Mehmet Kırkpınar, Afyonkarahisar’da yayın yapan Afyon Postası’na açıklamalarda bulundu. Lider Kırkpınar, kendisinden önceki dönemde belediye başkanı olan Selahattin Keskin periyodunda belediyeye ilişkin kuyu, depo üzere tesisin AFGAZJET’e bölüm edildiğini, bu zaman sonucunda şirketin Gazlıgöl Belediyesi’ne her ay 25 bin TL’lik ödeme yapacağını fakat bu ödemelerin yapılmadığını söyleyerek şu anda 1 Milyon 650 Bin TL’lik alacakları olduğunu AFGAZJET’in bu borcu ödemediğini öne sürdü. Lider Kırkpınar bu alacakları ile ilgili icra takibi başlattıklarını kaydetti.

“GECE YARISI 3-5 YAŞINDAKİ ÇOCUKLU AİLELERİ OTELDEN DIŞARI ATTILAR”

AFJET Genel Müdürü İsmail Kara’nın mahkeme kararını çiğnediğini söyleyen Kırkpınar, hukukun hiçe sayıldığını lisana getirdi. Evvelki gece yarısı otelde kalan müşterilerin dışarı atıldığını söyleyen Lider Kırkpınar, 3-5 yaşında olan çocukların mağdur olduğunu söyledi.

“İSMAİL KARA VALİYİ BİLE TAKMIYOR”

AFJET Genel Müdürü İsmail Kara’yı bu bahisle ilgili suçlayan Kırkpınar, “İsmail Kara Bey, buradaki tesislerine geliyor ve Gazlıgöl’ün suyu kapanacak diyor. Ne valiyi takıyor ne oburunu. Ne olursa olsun neya mal olursa olsun bu su kapanacak diyor. Bu türlü adaletsizlik olmaz. Bu kişi resmen Gazlıgöl’ü yok edeceğim diyor” halinde konuştu.

“MAHKEMENİN VERDİĞİ KARAR NEYSE O OLACAK”

Neden sayaç takmıyorsunuz sorusuna da karşılık veren Kırkpınar, “Ben mevzuyu mahkemeye taşıdım, artık mahkemenin verdiği karara saygılıyız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir