Behzat Uygur ve Süheyl Uygur: Pandemide sahneleri çok özlemişiz

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Süheyl Uygur ve Behzat Uygur, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Süt Kardeşler’ isimli tiyatro oyununu sergilemek için kente geldi. Uygur kardeşler, hayatında hiç tiyatro izlemeyen 100 çocuğa bilet alarak sponsor olan firmaya ziyarette bulundu.

“KARADENİZ TURNESİ BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Ziyaretin akabinde açıklamalarda bulunan Behzat Uygur, turnelerin dolu geçtiğini söyledi: Kapalı gişe başladık. Günler öncesinden Samsun oyunlarımızın ve Ordu oyunlarımızın biletleri tükenmişti. Bundan sonraki Ankara oyunumuzun da biletleri tükenmiş. Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız. Evvelden de çok gelirdik, bu turneler bize babadan gelenek. Allah sıhhat versin kesinlikle her yıl geliriz. Süt Kardeşler’de tüm süratiyle devam ediyor. Süheyl, ben ve tüm grup her yere yetişmek uğraşındayız lakin bazen denk düşmeyebiliyor. Yeniden de her yerde göstermeye çalışıyoruz. Artık de Karadeniz ve Ordu’nun fındığını yiyip sahneye o denli çıkıyoruz.

“BELKİ TİYATROCU OLACAKLAR”

Behzat Uygur, hiç tiyatro izlememiş 100 çocuğun bu oyunda tiyatro ile tanışacaklarını belirterek, bu türlü buluşmaların kıymetli olduğunu söz etti: İnşallah o çocuklar da tahminen geleceğin tiyatrocusu, uygun bir tiyatro izleyicisi olacaklar. Tahminen onlara diğer bir ufuk açılacak. Bunlar bizi turnelerimizde memnun eden ve yorgunluğumuzu alan şeyler.

“TÜM OYUNLARIMIZ DOLU GEÇİYOR”

Süheyl Uygur ise pandemi sürecinden evvel ‘Süt Kardeşler’ oyununa başladıklarını tabir ederek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı çok fazla özlemiştik. Münasebetiyle tüm oyunlarımız çabucak hemen dolu geçiyor ve bu da bizi çok fazla memnun ediyor” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir