Kayseri için önemli etkinliğe coşkulu açılış

KAYSERİ (İGFA) – Türkiye’de birinci defa yapılan Snowcross Dünya Şampiyonası’nın 2024 dönemi Türkiye’nin en büyük kış sporları merkezi Erciyes’te başladı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşecek İstikbal SNX TÜRKİYE’nin yanı sıra Erciyes KışFest de açıldı.

İstikbal SNX TÜRKİYE Açılış Seremonisi’nde konuşan TBMM Millî Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, “Erciyes çok büyük özellikleri barındıran bir bölge. Belediye liderlerimizin yaptığı yatırım ve gerçekleştirdiği projelerle çok daha değerli hale geldi. Kayseri için başka bir iftihar kaynağı. Dünya Kar Motosikleti Şampiyonasıyla çok daha değer kazanacak. Hem ülkemiz için hem dünya için yeni merkez olacak. Bu yarışlar insanları birleştiren, kardeşliği, barışı, huzuru sağlıyor. Bu istikametiyle bizim için farklı bir kıymeti var.” formunda konuştu.

KAYSERİ MARKASI İÇİN KIYMETLİ BİR ETKİNLİK

Kayseri Milletvekili Dr. Murat Cahit Cıngı, Erciyes Kayak Merkezi’nin Kayseri’ye kazandırarak binlerce yarar sağlandığını belirterek, konuşmasını “Kayseri markasının Erciyes ile bir arada tüm dünyada tanınmasına ve bilinmesine ve 82 ülkede değerli televizyon ve spor kanalları tarafından verilecek. Böylelikle Kayseri markasının daha çok bilinmesine neden olacak bu tertipten ötürü mutluyuz” diyerek tamamladı.

Yurtiçi ve yurtdışından gelen herkese güzel geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Kayseri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayserimizi kentimizi yalnızca burada yaşayanlar değil, sporuyla, kültürüyle, turizmiyle, gastronomisiyle ve en kıymetlisi kreatif – inovatif insanıyla, yatırımcısıyla paylaşmak için değerli bir aktiflik. Bembeyaz gelinliğe bürünen Erciyesimizde daha çok vakit geçirmeye davet ediyorum.” dedi.

ERCİYES SNX’İN AYRILMAZ MODÜLÜ OLACAK

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Snowcross Temsilcisi Isa Ismaeel Alawadhi, SNX dönemini Kayseri’de açmaktan çok keyifli olduklarını ve her yıl Erciyes’i müsabakanın ayrılmaz kesimi olarak görmeyi istediklerini söyleyerek, tüm yarışmacılara muvaffakiyet diledi. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, İstikbal SNX Türkiye’nin her basamağında Kayseri’nin valisinden belediye liderine, milletvekillerinden tüm yetkililerine kadar büyük emekleri olduğuna işaret etti.

TELEVİZYONLARDAN BÜYÜK İLGİ

İstikbal SNX TÜRKİYE, 3 milyara yakın kişinin yaşadığı dünyanın bir çok yerinde canlı yayınlanacak. Türkiye’de ise, TRT SPOR YILDIZ’ın yanında hafta sonu bir şenlik havasında gerçekleşecek yarışlar Cumartesi 15.00, Pazar ise 14.00’ten itibaren D-Smart 82. Kanal Spor Smart 2 ve D-Smart GO’dan naklen yayınlanacak. Bununla birlikte SportsTV’de canlı yayınlarla heyecanı aktaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir