Tokat Belediyesinde tarihi zam

Nurhan İÇMEZ / TOKAT (İGFA) – Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun öncülüğünde, Hak-İş Konfederasyonu ile Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanlığı ortasında imzalanan ek protokol, Tokat Belediyesi çalışanlarını sevindirdi. Mutabakat gereği, belediyede çalışan tüm çalışanlara yüzde 87.71 oranında maaş artırımı yapılması kararlaştırıldı. Yapılan bu tarihi güzelleştirme, 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

PROTOKOLÜN İMZALANDI
Bu değerli anlaşma, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir tarafından imzalandı. İki önderin ortak gayretiyle gerçekleşen bu mutabakat, belediye çalışanlarının maaşlarında kayda bedel bir düzgünleştirme sağladı.

“TOKAT BELEDİYESİ TARİHİNDE BİR BİRİNCİSİ TEKRAR BİZLER GERÇEKLEŞTİRDİK”
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, yaptığı açıklamada, Tokat Belediyesi’nin bu atağıyla bir sefer daha tarih yazdığını belirtti. Misyon mühleti boyunca çalışanların hak ve hukukunu müdafaa taahhüdünde bulunan Eroğlu, belediyenin borçsuz ender belediyelerden biri olduğunun altını çizdi. Eroğlu,“Tokat Belediyesi tarihinde bir birincisi tekrar bizler gerçekleştirdik. Tokat’ımıza birlikte hizmet ettiğimiz bedelli mesai arkadaşlarımızın hak ve hukukunu misyona geldiğimiz birinci günden itibaren gözetmeye kollamaya devam ettik. Şu Anda belediye çalışanına ikramiyeler dahil borcu olmayan Türkiye’de sayılı belediyeler ortasındayız. Biz her vakit kentimiz için alın teri akıtan, bu kente sevdasıyla çalışan pahalı mesai arkadaşlarımızın yanında olduk. Bundan sonra da inşallah yeni devirde de buna devam edeceğiz.
Sendikamız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ek protokolle personel işçisi arkadaşlarımızın maaşlarında %87.71 oranında uygunlaştırma yaptık. Ve bunu 01 Ocak itibariyle geçerli hale getirdik. Tokat’ımıza, mesai arkadaşlarımıza güzel olsun” dedi.

RESUL DEMİR’DEN TEŞEKKÜR
Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir ise, belediye lideri ve grubuna teşekkürlerini iletti. Demir, yapılan ek protokolün, çalışanların taleplerinin çok üstünde olduğunu vurgulayarak, bu güzelleştirmenin değerine dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir